O nas

Misja

Rozwijanie odpowiedzialnego biznesu rolnego opartego na wysokich standardach etycznych, przejrzystości i odpowiedzialności poprzez stosowanie najlepszych praktyk i zaawansowanych technologii oraz ścisłej współpracy z partnerami biznesowymi.

Strategia

Laird Agro Group jest zaangażowana w realizację celów dotyczących zrównoważonego rozwoju gospodarczego, społecznego i środowiskowego.

Priorytetem jest inwestowanie w kapitał ludzki, zdrowie i bezpieczeństwo pracy oraz ochronę środowiska w celu zapewnienia zrównoważonego zaopatrzenia w zdrową żywność i nieprzerwanego rozwoju biznesu dzięki współpracy z lokalnymi władzami, partnerami biznesowymi i społecznościami lokalnymi.

Historia firmy

Obecnie Laird Agro Group (LAG) jest znaczącym producentem rolnym w rejonie Żuław Wiślanych w północnej Polsce. Historycznymi założycielami firmy są szkoccy rolnicy – bracia Mark i Simon Laird, którym udało się stworzyć od podstaw wysoce wydajną działalność rolniczą w Polsce.

Laird Agro Group rozpoczęła działalność na najbardziej żyznych ziemiach Żuław w 1994 r.

Firma specjalizuje się w uprawie roślin, uprawiając szeroką gamę zbóż, buraków cukrowych i ziemniaków.

Działalność firmy

Aktualnie uprawiamy 4.000 hektarów gruntów rolnych.

Laird Agro Group kładzie nacisk na zwiększanie wydajności i jakości produkcji oraz poprawę żyzności gleby, poprzez właściwą strukturę i rotację upraw dostosowaną do lokalnych warunków, realizację zbilansowanego planu nawożenia oraz zintegrowane zarządzanie zużyciem środków ochrony chemicznej roślin.

Laird Agro Group wykorzystuje nowoczesne maszyny rolnicze znanych na całym świecie producentów (John Deere, Claas, Grimme, JCB). Firma dysponuje również odpowiednim zapleczem powierzchni magazynowej w magazynach płaskich i silosach.

Odbiorcami naszych produktów są wiodące firmy o zasięgu światowym – ADM, Glencore, Cefetra, Agrico, jak również lokalni i krajowi producenci i przetwórcy – Gdańskie Młyny, Krajowa Spółka Cukrowa.

Nagrody

Laird Agro Group działa w Polsce od 25 lat. W tym okresie otrzymała liczne nagrody i certyfikaty przyznane przez władze państwowe i administrację regionalną za sprawną i efektywną współpracę, profesjonalne rolnictwo i projekty społeczne wspierające lokalne społeczności.

Możemy również pochwalić się wieloma nagrodami i certyfikatami uznania od partnerów biznesowych, instytucji edukacyjnych, organizacji społecznych i charytatywnych.